Otsing

Priit Perens: “Töötaja motiveerimine algab ennekõike temast endast”

Priit Perensi, Swedbank Balti panganduse juhi jaoks on motivatsioon kahepoolne protsess, mida peaks toetama hoolivus, avatus ning koostöö.

Minu veendumuse järgi koosneb töötaja motiveerimine kahest võrdselt olulisest aspektist. Kui üks pool on puudu, ei aita võluvitsana teise poole suur pingutus. Ma pean silmas seda, et töötaja motiveerimine algab ennekõike temast endast ehk tahtest oma tööd hästi teha, soovist panustada asutuse edusse. Võimest leida oma töös viise, kuidas olla parem, otsida võimalusi enda arendamiseks, leida lahendusi, mis viivad sujuvama ja tulemuslikuma koostööni.

Teine pool motivatsioonist tuleneb tööandja professionaalsusest ja leidlikkusest oma töötajate motiveerimisel ja piisavalt huvitava ja väljakutseid pakkuva töö andmisel. Siinkohal on tavapärane loetleda asutuse hüvesid: lastehoid, tervisliku eluviisi ja spordiharjumuste toetamine, lisa talvepuhkus, noorteklubi, erinevad arenguprojektid ja paljud muud asutuse enda ellu kutsutud algatused. Tänapäeval mõtleb enamik asutusi, mis on need erinevad lahendused, mis töökeskkonna atraktiivseks muudavad.

Mina arvan, et töötajate motivatsiooni tase sõltub suuresti organisatsiooni väärtustest ja kultuurist, sellest õhkkonnast, mida tööandja koos töötajatega on suutnud luua. Seda peaks toetama hoolivus, avatus ning koostööd soosiv juhtimisstiil ja tööprotsessid. Kõik eelpool mainitu peaks sel juhul looma hea aluse oma klientide heaks teeninduseks ja äri edendamiseks.
Mind ennast motiveerivad väljakutsed ja intelligentne töökeskkond.


  • Priit Perens on lõpetanud Tartu ülikooli majandusküberneetika eriala 1989. aastal.
  • Priit Perens on 2015. aasta algusest Swedbank Balti panganduse juht ja nõukogu esimees, kuuludes Swedbanki grupi tippjuhtkonda.
  • Swedbank oli CV Keskuse iga-aastase uuringu põhjal 2014. aasta Eesti ihaldusväärseima tööandja edetabelis viies.
  • Swedbank sai TNS Emori iga-aastase suurettevõtete maineindeksi edetabelis 2014. aastal teise koha ning juhib sellel aastal pingerida.

Samal teemal