Otsing

Dan Bogdanov: “Eduka IT-ettevõtjana teed oma riiki rikkamaks ja oled nagu rokitäht” (lisatud video Mirtel Pohlaga)

Dan Bogdanov on Tartu ülikooli informaatika eriala vilistlane (bakalaureus 2005, magister 2007, doktor 2013) ja privaatsust säilitava arvutussüsteemi Sharemind looja. Ta töötab Eesti juhtivas tehnoloogiafirmas Cybernetica AS teadus- ja arendusprojektide juhina. Bogdanovi üheks olulisimaks saavutuseks on populaarne võrgupõhine arvutimäng DarkSide Tetris: the Second Block. Bogdanovit tunnustati 2015. aasta alguses Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

Dan kirjutab IT-hariduse vajalikkusest tänases üha kiiremini arenevas digimaailmas, mille põhjal sai tehtud TÜ informaatika ja arvutitehnika õppekavade video. Teksti toimetas kirjanik Mart Kivastik ning luges sisse näitleja Mirtel Pohla.

Minu meelest on asjad nii.

Kui sinu jaoks pole päris selge, mida õppima minna, sest tahaksid olla nii jurist, bioloog, ettevõtja kui ka teadlane, siis IT-haridusega saad teha kõike just siis, kui soovid. Kui oled tasemel IT-spetsialist, mees või naine, otsivad sinu abi riik, arstid ja pangad…

Täna ei ole kõige kallim vara enam nafta, vaid informatsioon, kus ja millise hinnaga naftat müüakse.

Just sinu ja minu loodud oskused võivad viia su ettevõtte maailmakaardile Skype’i , Transferwise’i ja teiste Eesti edulugude kõrvale.

Uskumatu, aga IT aitab inimesi. Täna otsivad arstid vastuseid meie haigustele geenidest. Aga neid on nii palju, et ilma arvutiteta ei saa mõistatust lahendatud. Täna on uue vähiravimi arendajal katseklaasi kõrval klaviatuur ja parema informatsiooni järgi vajadus suur.

Tartu ülikoolis on praktika ja teooria käsikäes. Siin ei õpita mitte ainult koodi kirjutama, vaid ka sellest aru saama. Õppejõud ja tudengid on rahvusvahelise haardega. Siin ehitatud suhtevõrk ulatab idast läände, Aasiast Ameerikani. Tartust saadud oskused kannavad sind soovi korral tööle Google’isse, Facebooki või Microsofti.

Aga kõik lennud Tartu lennujaamas pole väljuvad. IT-tööd saad teha kuningliku palga eest ka Eestis. Siinsed ettevõtted on maailmas tipus ning vajavad sinu oskusi, et Eesti jalajälg interneti maailmakaardil oleks suurem ja sügavam.

Eduka IT-ettevõtjana teed oma riiki rikkamaks ja oled nagu rokitäht. Ja vahel surub presidentki kätt.

Samal teemal