Otsing

Triinu Sirge – 7 soovitust mentorlusprogrammis osalemiseks!

Kui nägin üleskutset osaleda TÜ mentorprogrammis, tundsin kohe, et see on koht, kuhu kandideerin. Seega oli mu rõõm suur, kui postkasti saabus esimese kohtumise kutse koos pääsmetega sTARTUp Day üritusele. Seal kohtusingi oma mentori Kersti Pärnaga, kes oli minu avalduse põhjal mulle välja valitud.

Kohtumine oli väga meeldiv ja meie koostöö sujus kohe esimesel korral. Minu ootused programmi suhtes olid seotud ettevõtlusega, kuna doktoriõppe kõrvalt olen kolm aastat tegutsenud TÜ kõrvalfirmas (ingl spin-off) Ergoway OÜ. Minu mentor Kersti on ka ise ettevõtja ja juhtimisvaldkonna konsultant-õppejõud.

Alustavale ettevõtjale on sellise mentori tugi äärmiselt vajalik. Nagu Kersti ise ütleb: „Tulevaste maailmamuutjate kujundamine on mulle missiooni peaküsimus, sest Eesti organisatsioonide juhtimiskvaliteedi madal tase (sh valitsuses) saab varsti riigi arengu tõeliseks piduriks“. Mentori sõnad inspireerisid mind ja seetõttu tuli alustada teekonda paremate tulemuste saavutamiseks.

Meie kohtumised on olnud regulaarsed. Kuna Kersti on Tallinnast, oleme mitmel korral kohtunud seal, kuid mentor on külastanud ka mind Tartus. Püsivalt oleme kontaktis interneti kaudu, ehkki just vahetud kohtumised on äärmiselt tõhusad. Kersti on kogenud ja oskab hästi nõu anda.

Programmi kandideerides kirjutasin ankeeti, et tunnen huvi valdkondade vastu, mis on mul nõrgad ja mida erialases õppes ei käsitletud. Need on majandus, juhtimine, finantsvaldkond ja turundus. Eesti Maaülikooli tehnikateaduste valdkonnas ergonoomika erialal nendest küsimustest palju ei räägitud. Ka minu doktorantuur Tartu Ülikooli liikumis- ja sporditeaduste meditsiiniteaduste valdkonnas on neist teemadest pigem kaugel. Siiski on need iga päev meile olulised ja vajalikud valdkonnad. Nii ongi hea, et saab kasutada ära ülikooli sees (vilistlaste puhul küll väljaspool seda) olevat potentsiaali, millest tekib kõigile kasulik olukord.

Oma doktoritöös käsitlen istuva tööga seotud terviseprobleeme kontoritöötajatel ja kassapidajatel. Selle teema kaudu olen leidnud tee ettevõtluse juurde, milles on mind toetanud TÜ ettevõtlusnõustaja Aivar Pere. Püüan sellega seoses muuta Eesti inimeste töökeskkonda mugavamaks ja ergonoomilisemaks. Näen, et ka mu mentorile on programmi kogemus rikastav, näiteks ei olnud ta varem nii hästi kursis ergonoomika valdkonnaga. Meie koostöö on vastastikuselt hariv.

Väga tore, et Tartu Ülikooli vilistlased saavad olla nüüdsetele üliõpilastele kasulikud. Seda potentsiaali tuleb ära kasutada. Mentorprogramm veel käib ja kasulik koostöö jätkub. Ootan huviga põnevaid koolitusi ja kohtumisi teiste programmis osalejatega, sest suhtlus nendega annab motivatsiooni juurde. Salamisi unistan minagi mentori rollist – siis, kui doktoritöö on juba kaitstud ja ülikool seljataga.

Soovitan mentorprogrammi teistelegi kandideerida, sest:

  1. Saad uusi teadmisi erinevatest valdkondadest.
  2. Uued tutvused tulevad alati kasuks.
  3. Kogemuste vahetamisest õpid palju.
  4. See võib olla hüppelaud edasiseks – võimalus leida tööd, praktikakoht või ettevõtjana uusi kliente.
  5. Koostöö erialaspetsialistiga tugevdab hariduse kvaliteeti.
  6. See on põnev väljakutse.
  7. Win-win olukord nii mentorile kui mentiile.

  • Autor on TÜ meditsiiniteaduste valdkonna liikumis- ja sporditeaduste doktorant.
  • Triinu Sirge on Tartu Ülikooli spin-off ettevõtte Ergoway juhataja. Ettevõtte eesmärgiks on pakkuda äriklientidele töötervishoiu ja ergonoomika lahendusi.
  • Triinu on üks 2017. a lõpus algatatud TÜ mentorlusprogrammi valitud üliõpilastest.

Samal teemal