Otsing

Miks Tartu ülikooli vilistlaste ajaveeb?

Iga kool on oma vilistlaste nägu ning Tartu ülikoolil on ligi 70 000 kunagist tudengit, kelle üle võib uhkust tunda. Kuigi elu viib lõpetajad pärast kõrgkooli oma radadale, soovime, et kõik Tartu ülikooli vilistlased tunneksid end jätkuvalt ülikoolipere liikmetena. Vilistlased on ülikoolile tähtsad partnerid, kelle kaasamine ülikooliellu ja ülikooliga seotud aruteludesse loob vastastikuse lisaväärtuse.

Seetõttu oleme loonud ajaveebi, mille põhieesmärk on tuua lugejateni meie oma vilistlaste poolt kirjutatud mõtted ja arvamused. Teemad on paindlikud ja varieeruvad nii ülikoolikogemusest ja erialasest tööst kuni hobide ning arvamuslugudeni aktuaalsetest teemadest. Ühesõnaga kõik, mis pakub inspiratsiooni ja paneb haarama sule järgi.

Lisaks igakuistele sissekannetele vilistlaste endi poolt, on ajaveebi külastajateni plaanis tuua virtuaalnäitusi ja fotomeenutusi, intervjuusid, põnevaid videoid ja vilistlaste edulugusid nii kodumaal kui ka kaugemal. Eesmärgiks on tutvustada ja tunnustada Tartu ülikooli vilistlaste tegevust ja saavutusi ning tuua need laiema avalikkuse ette.

Vilistlased saavad ülikoolielust osa liitudes igakuise uudiskirjaga. Blogiga soovime luua interaktiivse suhtluskanali nii ülikooli ja vilistlaste, vilistlaste endi kui ka vilistlaste ja praeguste tudengite vahel ning seetõttu on kõik kommentaarid, ettepanekud ja mõttearendused teretulnud.

Head lugemist ja põnevaid arutelusid!

Teele Arak

TÜ vilistlastegevuse koordinaator