Otsing

Katrin Pihl: Viis Arvamusfestivali arutelu, millelt ei tohiks puududa

11.-12. augustil kohtuvad taas kõik väitlus- ja arvamuskultuuri huvilised Paide Vallimäel, et üheskoos arutada ühiskondlikult oluliste ja huvitavate teemade üle ning samal ajal nautida mõnusat festivalimelu. Kellel on põnevate arutelude seast keeruline oma valikut teha, siis nendele annan viis soovitust, kust kindlasti puududa ei tasuks:

  • Välistööjõu kaasamine Eestis: mis on tehtud ja mida on veel vaja teha? – Sisseränne on olnud viimastel aastatel üks enim ühiskonnas vastuolusid tekitanud teema, mis kipub inimesi kahte leeri jagama – poolt ja vastu. Milles aga ilmselt kõik Eesti inimesed nõustuvad, on see, et rahvastik väheneb ning sellega ka kvalifitseeritud tööjõud. Teema puudutab ja mõjutab meid kõiki ja kindlasti tasub minna kuulama, mida erinevate valdkondade eksperdid välistööjõu kaasamiseks juba praegu ja tulevikuks ette on võtnud. Arutelu toimub reedel, 11.08 kell 16:00-17:30 Tööõnne alal.
  • Vorm on parem kui eales varem – Üha enam täiskasvanuid on enda jaoks avastanud tervisliku toitumise tee ja liitunud spordiklubidega ning bikini fitness on naiste seas viimase aja suurimaks moeröögatuseks. Miks aga ei paelu sport enam nii väga lapsi, kes üha vähem end liigutavad ja pigem ninapidi telefonides on? Üks väga vahva ja vajalik arutelu, kus osalevad just lapsed ise. Arutelu toimub reedel, 11.08 kell 18:00-19:00 Laste arutelude alal.
  • EL 2017 – kuhu liigub jäämurdja? Euroopa Parlamendi Eesti saadikute debatt – Poliitikat on meie ümber ilmselt kahetsusväärselt palju, et selle sees ka festivalimelus aega veeta, kuid sellegi poolest on paslik hoida end kursis olulisimate välispoliitiliste ja Euroopa Liidu tulevikku puudutavate teemadega. Mõtte- ja jutuainet on viimase aja sündmuste valguses kõvasti, seega haara hommikukohv ning mine räägi kaasa! Arutelu toimub laupäeval, 12.08 kell 10:00-11:30 ERRi alal.
  • Tulevikuerialad 2030 – Kas oled mõelnud, millist tööd tahaksid teha aastal 2030? Milline töö teeks samal ajal nii õnnelikuks kui oleks ka ühiskondlikult vajalik? Tööõnne alal võetakse fookusesse need tulevikuerialad ja oskused, mis on hinnas 10-15 aasta pärast ja antakse soovitusi, kuidas juba praegu end nendeks muutusteks ette valmistada, et ka tulevikus olla tööturul konkurentsivõimeline. Arutelu toimub laupäeval, 12.08 kell 12:00-13:30.
  • Õpirändur 45+? Milles küsimus? – Euroopa Liidu üheks põhivabaduseks on inimeste vaba liikumine, mis annab liikmesriikide kodanikele õiguse elada, töötada ja reisida liidu piires. Üheks selliseks vaba liikumise vormiks on ka õpiränne, mis elukestva õppe printsiibi valguses meelitab üha enam erinevas vanuses õpihimulisi omandama rahvusvahelisi teadmisi ja oskusi mõnes teises riigis. Mine kuula ja aruta kaasa, kuidas hoolimata vanusest võib igaüks minna end piiri taha täiendama ja sa üllatud, kui palju selleks tegelikult võimalusi on. Arutelu toimub laupäeval, 12.08 kell 17:00-18:30 Hariduse alal.

Põnevaid ja silmaringi avardavaid arutelusid jagub augusti teisel nädalavahetusel palju, kuid ehk on need viis soovitust sulle heaks suunanäitajaks, kui huvitud hariduse, tööturu, Euroopa Liidu ja noorte teemadest. Harivat ja arvamusterohket festivali!


  • Katrin Pihl omandas Tartu ülikooli bakalaureusekraadi sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika alal 2012. aastal ning magistrikraadi Euroopa õpingute alal 2017. aastal
  • Pihl keskendus oma magistritöös noorte tööturu uuringutele (’’Noorte rahvusvaheline kogemus kui konkurentsieelis tööturul? Kvalitatiivne uuring Eesti avaliku sektori tööandjate hinnangute põhjal’’).
  • Pihl töötab Sisekaitseakadeemias välissuhete vanemspetsialistina

–  Euroopa õpingute magistriprogramm annab põhjalikud Euroopa Liidu alased teadmised ja oskused töötamiseks vastavat kvalifikatsiooni nõudvatel ametikohtadel, riigi- ja erasektoris ning rahvusvahelises äris.

–  Igal kursusel on ka “kaasav eelarve”, mille abil mõeldakse välja ja tegeletakse huvitavate ühiskondlike projektide elluviimisega.

–  Vilistlaste seas leidub nii riigiametnikke, diplomaate, ajakirjanikke, teadlasi, poliitikuid, kohalike omavalitsuste töötajaid kui ka kodanikuorganisatsioonide eestvedajaid, kes töötavad Eestis, Euroopas ja mujal maailmas.

– Kandideerimine Euroopa õpingute magistriprogrammi algab 24. juulil!

Samal teemal