Otsing

Harald Lepisk: “Investeeri enda aeg ja energia targalt!” (lisatud video)

Harald Lepisk lõpetas Tartu ülikooli majandusteaduse eriala aastal 2008 ning omandas samas magistrikraadi ettevõtluse ning tehnoloogiajuhtimise erialal aastal 2011. Lepisk on Victory Trainings OÜ koolitaja ja inspireerija; ettevõtja ja filmimees. 2008. aastal lõi Lepisk inspiratsiooni blogi, mis pakub tuhandetele külastajatele head positiivset laengut. Armastusest heade lugude vastu, sündis Lugudevestja loomisnurk, kuhu on mees laadinud sadakond mõtlemapanevat jutustust. Lepisk leiab, et parim töökoht maailmas on olla ettevõtja. Enda koolitusprogrammide ja Kireleidja rakendusega aitab ta kaasa sellele, et Eestis oleks veelgi rohkem ettevõtlikke inimesi.

Mäletan, et põhikooli lõpuklassides armusin ma diskori ametisse. Minu kinnisideeks sai mõte, kuidas saada paremaks diskoriks. Kõik säästud, mida suutsin kõrvale panna, investeerisin plaatidesse ja DJ-tehnikasse, et teha paremaid diskosid. Ajapikku taipasin, et ostetud plaadimängijaid saab välja rentida ning saadud raha eest veel tehnikaparki laiendada. Mõne aastaga oli mul vägev tehnikapark, mis teenis renditulu ka nendel õhtutel, kus ma ise diskot tegemas ei käinud. Sattusime isegi nii hoogu, et tegime vennaga Eesti esimese spetsiaalselt DJ-dele mõeldud veebipoe.

Kogu see ettevõtluse valdkond tundus minu jaoks nii põnev. Ma ei tahtnud keskenduda mõnele kitsale valdkonnale, vaid tahtsin õppida midagi, mis aitaks mul kohaneda ükskõik millega, mida tulevik toob. Maailm oli liiga huvitav, et piirata seda ühe kitsa valdkonnaga. Seepärast valisin ala, mis on kõigi valdkondade ristumispunkt – ettevõttemajandus.

Ülikool oli minu jaoks arengukiirendi, kus sain kohtuda innukate kaastudengitega, kelle unistused ja teod inspireerisid mind veelgi enam kasvama ja looma. Üle kõige aitas see minus kujundada selliseid kvaliteete nagu:

Finantsintelligentsus – tarkus kulutuste asemel investeeringuid teha
Turundusvõimekus – suutlikkus ideid ellu äratada
Strateegiline mõtlemine – süsteemne tervikpildi nägemine

Aga ülikool on vaid stardiplatvorm. Kõige rohkem iseenda kohta õppisin hoopis akadeemilisel puhkusel olles ettevõtte juhina. Kõige vahvamad oskused disaini, programmeerimise ja videograafia valdkonnas õppisin hoopis reaalelus ideede elluviimise käigus. Ja kõige põnevamad ained tuli hoopis ülikooli psühholoogiainstituudist juurde noppida.

Ettevõtjana saad kujundada enda elu täpselt selliseks nagu tahad. Töötada seal, kus tahad, nendega, kellega tahad ja projektide kallal, mis sulle tõeliselt korda lähevad. Ettevõtlus on kunst tuua enda anded ja looming inimesteni ning muuta nende elusid paremaks.

Tuleb lihtsalt leida nende nelja elemendi ühisosa:

Mille tegemine paneb Sul silmad särama?
Milles tahad saada tõeliselt heaks?
Mida maailm vajab?
Mille eest makstakse hästi?

Kui tahad õppida nägema suurt pilti ja seoseid, kuidas maailmas asjad toimivad, siis õpi majandust.

Investeeri enda aeg ja energia targalt!

Samal teemal