Otsing

Kadri-Ann Mägi: lõpudiplomi kättesaamine ei tähenda ülikooliukse sulgemist

Igal aastal saab Tartu Ülikooli lõpudiplomi enam kui 2500 üliõpilast. Kooli lõpetamine on tähtis verstapost, millega saab otsa üks oluline aeg inimese elus. See ei pea aga tähendama, et alma mater peaks jääma minevikku. Värske lõpetaja ei võta kaasa mitte ainult erialaseid teadmisi ja oskusi ega uusi sõpru-tuttavaid, vaid ka võimaluse hoida ülikooliga suhteid edaspidi. Räägin mõnest viisist, kuidas seda teha.

1. Inimene õpib kogu elu

Ülikool pakub rohkelt enesetäiendamisvõimalusi. Näiteks saab enda erialaseid teadmisi süvendada või laiendada täiendusõppe, suveülikooli või MOOC-ide (rohkearvuline e-kursus) abil. Tänavu alustab Tartu Ülikool ka mikrokraadiprogrammide pakkumisega. Need on tasemeõppekava ainete põhjal loodud terviklikud programmid, mille osaleja läbib koos üliõpilastega

2. Ülikooli tööle

CV-keskuse andmetel oli Tartu Ülikool aastatel 2011–2020 Eesti ihaldusväärseimate tööandjate edetabelis 19. kohal. Ülikoolis on arvukalt akadeemilisi ja tugitöökohti ning enesetäiendamise võimalustest ja proovilepanekutest siin juba puudust ei tule.

3. Võimalus olla kaasatud õppetöösse ja õppekavade arendamisse

Vilistlased on väärtuslikud partnerid õppetöös ning õppekavade arendamisel ja turundamisel. Aktiivseid vilistlasi kaasatakse näiteks sisseastumisvestluste komisjoni ja lõputööde retsensentideks. Samuti on nad oodatud andma külalisloenguid, kus nad tutvustavad oma töid ja tegemisi ning räägivad saadud väärtuslikest õppetundidest.

4. Mentorlusprogramm ja rektori karika golfiturniir

Ilma aktiivsete vilistlasteta ei saaks toimuda iga-aastast mentorlusprogrammi. See viib kokku vilistlastest mentorid ja tudengitest menteed. Mentorlusprogrammis osaledes saab mentor aimu peatsete lõpetajate ootustest tööturule ja tööandjale, hoiab end kursis ülikoolis õpetatavaga, loob uusi kontakte teiste mentoritega ja harib end mentorluse vallas. Tudengitel on võimalus saada sissevaade sarnase erialase taustaga professionaali tööellu, küsida karjäärivalikute kohta, õppida mentori kogemusest jpm.

Iga aasta augustikuu lõpus toimuv rektori karika golfiturniir toob aga vabas õhkkonnas kokku ülikooli juhtkonna, töötajad, üliõpilased, vilistlased, koostööpartnerid ja kõik teised ülikooli ja golfi hindavad inimesed. Lisaks sportlikule mõõduvõtule ja auhindadele pakub turniir ka põnevaid tutvusi ja värsketest ideedest pulbitsevaid jutuajamisi.

5. Praktika- ja tööpakkumised

Tartu Ülikooli haridus on kõrgelt hinnatud. Enda töö- ja praktikapakkumised saab nutikate üliõpilasteni tuua Futulabi keskkonna kaudu. Seal saavad organisatsioonid ja vilistlased esitada enda projekte, mille jaoks Futulab moodustab eri õppekavade üliõpilastest meeskonna, kes aitavad üheskoos leida kõige paremad lahendused.

Kindlasti ei piirdu kokkupuutekohad vaid nende viie võimalusega. Veel saavad vilistlased enda mõtteid ja edulugusid jagada siinsamas vilistlaste ajaveebis. Aktiivsete vilistlaste ettepanekud ülikooliellu panustamiseks on alati teretulnud aadressil . Rohkem teavet Tartu Ülikooli vilistlastegevuse kohta leiab veebilehelt www.ut.ee/vilistlaselu.

· Kadri-Ann Mägi on lõpetanud Tartu Ülikoolis ajaloo bakalaureuseõppe (2018) ning ajakirjanduse ja kommunikatsiooni magistriõppe (2020)

· Ta töötab Tartu Ülikooli turundus- ja kommunikatsiooniosakonnas vilistlastegevuse koordinaatorina.

Samal teemal