Vaata UTTV-st: kas vilistlane vilistab Tartule?

„Kas vilistlane vilistab Tartule?“ Sellist intrigeerivat pealkirja kandis üks arutelu, mis peeti ülikooli sõpradele ja linnarahvale 18. mail Toomemäel korraldatud mõttetalgutel. Rahvusülikooli 100. aastapäeva auks toimunud vilistlaspäeval arutleti veel tudengite, ettevõtluse, eestluse, teaduse, Tartu linna, Tartu Ülikooli ja kõige selle üle, mis ootab meid ees tulevikus. Kõik põnevad arutelud püüdis UTTV kaamerasilm kinni ja neid saab igaüks järelvaadata.

Miks on linnal ja ülikoolil vaja vilistlasi ning miks vilistlastel on vaja seda linna ja ülikooli? Kas peale ratsionaalsete põhjuste võib siin peituda ka emotsionaalseid? Kas nostalgia tekib aastatega ja mida tuleks teha meie-tunde tekitamiseks? Vaata, mida arvasid vestlusringis osalenud Tartu Ülikooli vilistlased: Tartu linnapea Urmas Klaas, ettevõtja Tiit Pruuli ja tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa. Vestlust juhtis soome-eesti ajakirjanik Rain Kooli.

Tartu Ülikooli suurim vilistlaste kokkutulek toimus 18. mail 2019.

Arutelu algab 57. minutist. Head vaatamist!