Karin Oras – Millist rolli on mänginud Tartu Ülikool minu teekonnal?

Millist rolli on mänginud Tartu Ülikool teekonnal, mis tõi mind siia, kus olen praegu? Tegutsen Advokaadibüroos KPMG Law partneri ja vandeadvokaadina, juhtides ühinemiste ja omandamiste, ühinguõiguse ning tööõiguse töögruppe. Olen Tartu Ülikooli majandus- ja õigusteaduskonna vilistlane. Oma igapäevatöös spetsialisti ja tehingunõustaja, tulemusjuhi ja valdkonnajuhina olen väga tänulik, et olen omandanud just nii mitmekülgse hariduse.

Minu erialavaliku tee oli käänuline – kummalisel kombel huvitasid mind võrdselt reaal- ja humanitaarained. Sain Tallinna Tehnikaülikoolis sisse logistika erialale ja mõnda kohta kandideerisin veel, igaks juhuks. Kui selgus, et olen vastu võetud Tartu Ülikooli majandusteaduskonda, siis sündis otsus just selle kasuks kiiresti.

Bakalaureuseastmes õppisin ettevõttemajandust spetsialiseerumisega juhtimisele ja turundusele aastatel 2002 kuni 2008. Õigusteaduskonna ainete vastu tundsin huvi juba esimesest kursusest saati, nende kuulajaskonnaga liitusin teisel semestril. Tänu läbitud eeldusainetele saingi 2008. aastal astuda õigusteaduse magistrantuuri, mille ma 2011. aastal ka lõpetasin. Seega olid minu ülikooliaastad üsna mitmekülgsed ja kirjud. Ma õppisin olema paindlik ja efektiivne.

Ülikooliõpingud on aidanud mul kasvatada endas järjepidevust ja oskust mitte alla anda. Mäletate ju neid unetuid öid, kus enne eksamit tuleb anda endast viimne, et kogu tarkus endasse salvestada. Harjutasin seda Hugo Treffneri Gümnaasiumis ja hiljem jätkasin Tartu Ülikoolis, kus kasvas minus usk pidevasse arengusse ja õppimisse veelgi. Siiani meeldib mulle ennast millegi uue õppimisega proovile panna nii tööelus kui ka seoses hobide ja muude tegevustega. See lisab elule põnevust.

Minu ülikooliõpingud kujunesid keskmisest pikemaks, sest käisin samal ajal kuuel suvel USA-s raamatuid müümas. Kindlasti soovitan õpingute kõrval õppida või töötada välismaal, sest see suurendab julgust ja enesekindlust ning õpetab hakkamasaamist. Müügitöös ja sellega seotud koolitustel osalemine andis mulle projektijuhtimise ja meeskonnatöö kogemuse ning oskuse ja julguse oma ideid paremini esitleda. Sain kaasa ka teadmise, et kui sa midagi piisavalt palju tahad ja oled nõus selle nimel väga kõvasti vaeva nägema, siis tuleb nendes asjades edu ning see on väljateenitult hea.

Ka on ülikooli kõrvalt põnev proovida mõnd oma ideed ärimudelini arendada. Meie tiim osales 2009. aastal „Ajujahi“ võistlusel. Sellest kasvas välja väike ettevõte ja teenusepakkuja liikluskoolituse turul, mis siiani tegutseb ning turuosa kasvatab. Tartu Ülikool teeb huvitavat koostööd idufirmade kogukonnaga, koos korraldatakse häkatone ja võistlusi. Selline väikest viisi katsetamine ja ettevõtlusega alustamine aitab mõista ärimaailma, tööandjaid ja võimalikke kliente. Nii on üliõpilased tulevikus tööturul või ettevõtjana juba noorelt märksa kogenumad – kogemuse põhjal oskad siduda koolitarkuse tegeliku elu vajadustega ning leida sellest parima sünergia.

Arvan, et sama tähtis kui omandada teadmisi ja oskusi on õppida ülikooliajal tundma inimesi ja ideid. Oma hea kogemuse pinnalt julgustan kindlasti Tartu Ülikoolis õppima. Ole aktiivne osavõtja, väärtuslik kaasamõtleja ja vestleja!

• Karin Oras on lõpetanud Tartu Ülikoolis õigusteaduse magistriõpingud 2011. aastal.
  • Praegu töötab Karin Advokaadibüroos KPMG Law partneri ja vandeadvokaadina.
  • Viimastel aastatel on ta tegelenud oma idufirma Teooria OÜ arendamisega.
  • Karin arvab, et sama tähtis kui omandada teadmisi ja oskusi on õppida ülikooliajal tundma inimesi ja ideid.