Otsing

Jevgeni Kabanov: Me otsime ambitsioonikaid inimesi!

Jevgeni Kabanov alustas informaatikaõpingutega Tartu ülikoolis 2001. aastal, mullu lõpetas ta doktorantuuri. Jevgeni töötas ülikooliõpingute algusaastatel tarkvaraarendusfirmas Webmedia teadus- ja arendusjuhina, seejärel asutas ta enda ettevõtte ZeroTurnaround. Ühtlasi leiutas ta ettevõtte esmatoote Jrebel, mis on võitnud kolm rahvusvahelist auhinda uuendusliku Java toote eest. 2011. aastal Eesti innovaatilisemaks ettevõtteks tunnistatud ZeroTurnaround on Tartu ülikooli vilistlastele üks atraktiivsemaid tööandjaid Eestis. Kabanov pälvis aasta alguses presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Minu jaoks oli ülikoolikogemus väga hea, õppisin tudengina eelkõige mõtlema. Tegelesin päris palju teadusega ja see on ettevõtlusega tegelikult väga sarnane. Mõlemad eeldavad aastaid kaevamist ja õppimist, et leida õige idee ja see ellu viia. Väga olid abiks ka kindlad inimesed, näiteks oli mul hea klapp juhendaja Varmo Venega. Tema oli väga abivalmis, õpetas mõtlemist ja distsipliini. Tartu ülikool andis hea baasi ja motivatsiooni IT-ga edasi tegeleda.

Magistriõpingute ajal töötasin ka Webmedias, praeguses Nortalis. Nägin lähedalt programmeerimismaailma ja selle probleeme. Kui tahad konkreetse valdkonna probleeme lahendada, pead seda väga hästi tundma ja nendega ninapidi kokku puutuma. See töökogemus andis lõpliku tõuke oma firmaga alustada.

ZeroTurnaround on Eesti mõistes küll väga kiiresti kasvanud, aga maailmamastaabis on see kasv ikkagi väike. Muidugi tahaks veel kiiremini ja suuremaks. Ma olen endale ja firmale seadnud väga kõrged standardid. Peab olema veel targem ja tuleb kaasata veel rohkem ressursse. Ehitame jätkuvalt oma kahte esimest toodet paremaks ja lisame ka uusi tooteid. Meil on teiste Eesti ettevõttetega võrreldes tohutult tugev müügi-ja turundusmeeskond. Kuid kindlasti peame tulevikus veelgi rohkem müügile ja marketingile tähelepanu pöörama, et saaksime järgmisele astmele hüpata. Kasvatame jätkuvalt ka oma Eesti meeskonda, pakume väga huvitavat tööd tarkvarainseneridele. Eestis töötab ZeroTurnaroundis umbes 45 inimest. Ma loodan, et järgmiste aastatega kasvab see number kõvasti. Proovime Eestis hoida nii arenduskeskust kui ka tootejuhtimist.

Kui alustasime, otsisime tööle häkkereid, nüüd on töötaja profiil aga palju laiem. Me otsime pidevalt väga nutikaid tarkvarainsenere, aga ka testimisisnenere, tootejuhte, tugitöötajaid. Meil on võimalik leida rakendust paljudele eri inimestele, mitte ainult tipp-programmeerijatele. Meie siht on pakkuda ülikooli lõpetajatele huvitavat tööd põnevate väljakutsetega. Kus oleks töö tulemust kohe näha ja kus saaks võtta otsest vastutust. Muidugi tahame tõsta ka üldse Eesti IT-kogukonna taset ja see on ka vaikselt juhtumas. Korraldasime Eestis esimese Java konverentsi “Geekout” 2011. aastal ja teeme seda sel aastal neljandat korda. Teeme tihedat koostööd Tartu ülikooliga ning jätkame seda. Oleme tuntud väga vinge tööandjana ja tahame seda ka edaspidi olla!

Mõni nädal tagasi said kõik meie USA, Eesti ja Tšehhi töötajad kokku seminaridel Mehhikos. Proovisin ühe sõnaga kokku võtta, mis iseloomustab meie inimesi. Selleks oli “ambitsioon”. Me tahame oma firmasse ambitsioonikaid inimesi, kes on väljakutseteks valmis, tahavad ise areneda ja selle nimel töötada. Kes on motiveeritud kasvama ja olema osa firmast, mis kasvab. Meie ettevõtte väärtused on samuti hästi selged. Inimesed peavad olema loomingulised – ei tohi karta eksperimenteerida. Meile on olulised koostöö ja vastutus. Ja muidugi on oluline ka huumorimeel! Kui oled liiga tõsine, siis võib ZT-s natuke raske olla.

ZeroTurnaroundis toimub tavaliselt pärast CV-de saamist vähemalt kaks vestlust. Vahel räägime ka lõunal või baaris, et inimest vabamas õhkkonnas tundma õppida. Päris mitmed inimesed oleme tööle võtnud aga otse ülikoolist – meil on nendega väga vedanud, nad on superhead töötajad! Nad arenevad kiiresti ja jõuavad umbes aastaga nooremarendaja kohast edasi, nii kasvab ka nende palganumber kiiresti.

Tartu ülikooli arvutiteaduste instituudi kvaliteediga olen ma väga rahul. Eestis on see praegu kindlasti parim koht, kust uusi IT sektori töötajaid saada. Minu jaoks on ülikooli suurim roll õppimise ja distsipliini õpetamine. Sealt saab vundamendi, millele teadmisi edasi ehitada. Soovitan igal juhul ülikoolis õppides võimalikult palju eksperimenteerida ja leida üles asjad, mis ennast kõige rohkem huvitavad. Lihtsalt hea distsipliiniga võib küll kaugele jõuda, aga see on raske ja tüütu. Kui sul on huvi ja motivatsiooni, võid aga jõuda ükskõik, kui kaugele või kõrgele. Ja mida rohkem eri asju proovida, seda selgemaks saab, mis sind tegelikult kõige rohkem huvitab. Tööandja poolt vaadates oleks hea see huvi leida enne ülikooli lõpetamist ja tööletulekut. Aga me väärtustame kasvamist ka firma sees. Tahame, et töötajad blogiks, käiks konverentsidel, prooviks uusi väljakutseid. Liiga kindel spetsialiseerumine võib tähendada, et inimene kasvab vähem. Kaotasime ise ühe väga hea veebiarendaja turundusele, aga mul on väga hea meel, et ta leidis oma tõsise huvi ja väljakutse, kus oma oskusi veel paremini ära kasutada.

Ma pean ausalt ütlema, et kindlasti on praeguse TÜ arvutiteaduse diplom minu jaoks väärtuslikum kui mõne muu Eesti ülikooli diplom. Head asjad juhtuvad ka TTÜ-s ja IT-kolledžis, aga praegu on TÜ sellel alal kindlasti teiste ees. Jaak Vilo ja Varmo Vene, Marlon Dumas ja teised õppejõud on super tööd teinud. Mina läksin ülikooli 2001, doktorantuuri lõpetasin eelmisel aastal. Progress, mis selle aja jooksul on toimunud, on uskumatu. Meeskond on ülikoolis hea, õppejõud on motiveerivad, tahavad õigeid asju. Informaatika ja arvutiteaduse mõttes on see kindlasti kõige parem koht Eestis, kuhu IT-d õppima minna.

Samal teemal